Semper in altum

Absolwenci Nowodworka 1978.
Klasa IVa

Ostatnie zmiany: 5-06-2024

Spis treści:

Informacje klasowe

Inne strony o I LO

Rekomendacje kulturalne


Kanał RSS    original feed

o kanale RSS

Wykład "Metody wizualizacji mózgu".

Jak doskonale pamiętamy, za naszych czasów były spore problemy z zapraszaniem byłych wychowanków Nowodworka na spotkania z uczniami. Można zrozumieć, że Jan III Sobieski, który został królem równo 300 lat przed rozpoczęciem przez nasz rocznik nauki w Nowodworku, był przez te 300 lat wielokrotnie zapraszany i mogło mu się to już zwyczajnie znudzić. Ale Wyspiański, Matejko, Boy-Żeleński? Oni chyba jeszcze nie zdążyli się znudzić, a żaden z nich się nie pojawił w szkole, żeby się spotkać z nami.

Dzisiaj uczniowie Nowodworka mają dużo lepiej niż my. Co prawda Jan III Sobieski w dalszym ciągu nie pojawia się w szkole, poeci i malarze również. Conrad Korzeniowski pewnie na morzu, a Schiller reżyseruje jakąś sztukę Mrożka z Osterwą w roli głównej.

Na szczęście grono wybitnych wychowanków Nowodworka powiększyło się znacznie w roku 1978. Tak, to był zdecydowanie jeden z najwybitniejszych roczników w dziejach tej zacnej szkoły. Co więcej, owi wychowankowie mają znacznie lepiej rozwinięte poczucie odpowiedzialności za młode pokolenie niźli ich starsi koledzy, a dyrekcja skwapliwie z tego korzysta .

Takim to sposobem nasza koleżanka Aśka jako wybitny naukowiec i ekspert od mózgu zawitała w progi Nowodworka i zachwyconej gawiedzi szkolnej zwizualizowała mózg jedną z sobie znanych metod.
Zachwytom nie było końca, a rychło też przerodziły się one w poniższe pismo dziękczynne


Pergamin z lakową pieczęcią i podziękowaniami wydany przez najwyższe władze Nowodworka po wykładzie.

Podziękowanie



Prześlij komentarz lub drobny datek do opiekuna strony
© Wszystkie prawa zastrzeżone 2001-2014.